دهان سیاسی اسلامی اصلاح طلب دموکراسی

دهان: سیاسی اسلامی اصلاح طلب دموکراسی اصلاح طلبان اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث کش و قوس قضایی در پرونده طاهره

وقتی اولیای‌ دم مرد جوانی که در خانه‌اش کشته شده است است نتوانستند 50 نفر از بستگان نسبی خود را جهت برگزاری مراسم قسامه و اثبات گناهکاری تازه عروس به دادگاه معر

کش و قوس قضایی در پرونده طاهره

کش و قوس قضایی در پرونده طاهره

عبارات مهم : ایران

وقتی اولیای دم مرد جوانی که در منزل اش کشته شده است است نتوانستند 50 نفر از بستگان نسبی خود را جهت برگزاری مراسم قسامه و اثبات گناهکاری تازه عروس به دادگاه معرفی کنند، قضات دادگاه وارد شور شدند تا راجع به این پرونده اظهار نظر کنند.

به گزارش جام جم، دوم فروردین سال 94 فریاد های کمک خواهی طاهره 34ساله در آپارتمانشان در محله نعمت آباد پیچید و همسایه ها که از منزل ارزش بیرون دویده بودند با جنازه خونین شوهر 30ساله اش به نام سجاد روبه رو شدند . جنازه خونین سجاد به پزشکی قانونی فرستاده شد و طاهره گفت: هنگامی که من و شوهرم با هم درگیر شدیم او با چاقو به سینه اش زد و خودکشی کرد.

اما با گزارش پزشکی قانونی که اعلام کرد، مرد جوان بر اثر اصابت تیغه چاقو از سوی یک نفر دیگر به قتل رسیده است پرونده وارد مرحله تازه ای شد و طاهره به اتهام قتل بازداشت شد.

کش و قوس قضایی در پرونده طاهره

وی در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پای میز محاکمه ایستاد و مادر شوهرش جهت وی حکم قصاص خواست. در آن جلسه زن جوان گفت: من و سجاد هشت سال قبل در شهرستان با هم ازدواج کردیم و جهت زندگی به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمدیم. چون فرزند دار نمی شدیم خانواده سجاد در زندگی مان دخالت می کردند وخیلی اوقات باعث درگیری بین ما می شدند.

سجاد مدتی بود معتاد و عصبی شده است بود. چون روز ششم عید مراسم خوش حالی عروسی برادر زاده ام بود، از سجاد خواستم تا جهت شرکت در مراسم خوش حالی عروسی به شهرستان برویم، ولی او بهانه گیری کرد و سر همین عنوان با هم درگیر شدیم. دعوا تا نیمه شب ادامه داشت و به کتک کاری هم کشیده شد. صبح هنگامی که از خواب بیدار شدم جهت خرید بیرون رفتم تا وسایل صبحانه را آماده کنم.

وقتی اولیای‌ دم مرد جوانی که در خانه‌اش کشته شده است است نتوانستند 50 نفر از بستگان نسبی خود را جهت برگزاری مراسم قسامه و اثبات گناهکاری تازه عروس به دادگاه معر

وی ادامه داد: ولی هنگامی که برگشتم و سجاد فهمید جهت صبحانه کره نخریده ام بار دیگر بهانه گیری را از سر گرفت. او حال طبیعی نداشت که به آشپزخانه رفت و یک کارد به دست گرفت و به سینه اش زد. من چاقو را از سینه اش بیرون کشیدم و با داد و فریاد همسایه ها را خبر کردم.

با دفاعیات این زن، قضات دادگاه، طاهره را به قصاص محکوم کردند، ولی این حکم در دیوان عالی کشور تائید نشد. به این ترتیب پرونده بار دیگر جهت پیگیری به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد. قضات دادگاه بعد از مشورت این پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری قسامه دادند.

دیروز قرار بود اولیای دم 50 نفر از بستگان نسبی خود را جهت اثبات گناهکاری طاهره به دادگاه معرفی کنند، ولی چون نتوانستند این تعداد را به دادگاه معرفی کنند و حاضر نشدند جهت اثبات بی گناهی طاهره، قسم را به او رد کنند، قضات دادگاه وارد شور شدند تا راجع به کش و قوس قضایی این پرونده اظهار نظر کنند.

کش و قوس قضایی در پرونده طاهره

واژه های کلیدی: ایران | معرفی | پرونده | دادگاه | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog